Sklofix

Facebook
CENOVÁ PONUKA

Celosklenené posuvné dvere PORTAVANT

Celosklenené posuvné dvere PORTAVANT 60Portavant je riešením pre ľahšie a užšie dverné krídla. Systém je vždy vybavený systémom tlmeného dovierania. Masívna krytka naskrutkovaná na nosnú koľajnicu výrazne zvyšuje akustický komfort pri posuve dverí.

Výhody celosklenených posuvných dverí PORTAVANT 60:

 • Minimálny rozbehový odpor pri posúvaní (Class 3, EN 1527)
 • Dlhá životnosť (100 000 cyklov, EN 1527)
 • Odolne voči korózii (vhodné pre vlhké prostredia podľa noriem EN 1527/1670)
 • Bezúdržbový systém
Celosklenené posuvné dvere PORTAVANT 60
Technické detaily


Celosklenené posuvné dvere PORTAVANT 60Bezchybná montáž
Spojenie pevného dorazu s tlmičom zabezpečuje, že rameno aktivátora je vždy v správnej polohe, a vždy spoľahlivo aktivuje tlmiaci mechanizmus. Tým sa zabráni poškodeniu systému odpruženia, ktorá by inak bola možná pri nesprávnej montáži alebo nepresnom nastavení dorazu alebo aktivátora.

Ochrana pri preťažení
V prípade, že sú dvere zavreté s príliš veľkou silou, má dverné krídlo na konci svojej dráhy silu, ktorú tlmič nebol schopný absorbovať. V takomto prípade Portavant 60 zastaví dverne krídlo na pevnom doraze a nechá dostatočnú bezpečnostnú medzeru medzi aktivátorom a koncovou polohou tlmiča tak, aby nedošlo k jeho poškodeniu.

Dodatočná možnosť nastavania, ak nie je stena v rovine
Aktivátor je možne posunúť v smere dopredu alebo vzad. Toto nastavenie vykompenzuje prípadnú nerovnosť steny a umožni tak mať vždy správnu vzdialenosť bežca a aktivátora. Takto je zabezpečená optimálna a dlhodobá funkčnosť.

Výšková zastaviteľnosť posuvného krídla
Voľne uložené koliesko na vozíku umožňuje výškovú zastaviteľnosť dverného krídla aj po jeho zavesení a to pomocou nastavovacej skrutky, ktorá je pohodlne prístupná.Jednoduchá montáž (platí pre všetky Portavant systémy)


Žiadne výrezy do skla
Dobre skonštruovaný pevný vozík nevyžaduje žiadne výrezy do skla. Závesný mechanizmus drží celé dverné krídlo len zovretím vo vozíkoch. Ako dodatočné zabezpečenie proti vykĺznutiu je možné vozík vybaviť bezpečnostnými kolíkmi, ktoré budú kotvené cez vŕtanie na skle.

Jednoduchá montáž
Systém Portavant je výnimočný jednoduchosťou montáže. Posuvné krídlo sa ľahko zavesí do nosného profilu a až následne sa montuje krytka. Mechanické zabezpečenie proti vyskočeniu krídla z koľajnice je taktiež možné nastaviť už s namontovaným posuvným krídlom.

Nastaviteľné podlahové vodítko
Elegantné podlahové vodítko je jednoducho nastaviteľné a zohľadňuje rôzne hrúbky skla. Plastové vsuvky budú bezpečne viesť sklo hrúbky 8 mm až 12.76 mm. Presné vyhotovenie eliminuje vybrácie a teda „hrkotanie“ dverného krídla pri jeho posúvaní. Zároveň minimálny odpor vodítka nijak neobmedzuje funkciu tlmeného dovierania.

Jednoduché nastavenie už zaveseného dverného krídla
Posuvné krídlo v systéme Portavant je možné kedykoľvek jednoducho nastaviť v dvoch smeroch.

Horizontálne nastavenie: Koncová poloha dverí sa dá nastaviť dokonca bez nutnosti demontáže krycieho profilu len jednoduchým posunutím pevného dorazu a aktivátora. Žiadne ďalšie nastavovanie systému tlmeného dovierania nie je nutné.

Výškové nastavenie: Voľne uložene koliesko na vozíku umožňuje výškovú nastaviteľnosť dverného krídla aj po jeho zavesení a to pomocou nastavovacej skrutky, ktorá je pohodlne prístupná.

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie.

Ceny a technické špecifikácie posuvných dverí PORTAVANT (PDF)

Teleskopické posuvné systémy PORTAVANT 60 TWINLINE


Konečne je tu riešenie posuvných dverí pre zúžený bočný priestor. Už nie je žiaden dôvod, aby sa nedali použiť elegantné a komfortné sklenné dvere.

Pri bežných posuvných dverách nie je možné mať priechod širší ako je šírka voľnej steny vedľa neho. So systémom Portavant 60 twinline sa dve dverné krídla paralelne posúvajú na dvojitej koľajnici v otvorenom stave a uložia sa do polovičného priestoru. Práve táto funkcia zabezpečí, že dverný otvor môže byť až dvojnásobne širší.

Vďake teleskopickej funkcii je Portavant 60 twinline výnimočné riešenie na predelenie menších priestorov ako sú kuchyne, kúpelne, alebo chodby.

Teleskopické posuvné systémy PORTAVANT 60 TWINLINETechnické detaily


Teleskopické posuvné systémy PORTAVANT 60 TWINLINE


Konečne nie je zúžený priestor vedľa priechodu žiaden dôvod, aby sa nedali použiť elegantné a komfortné sklenené dvere.

Pri bežných posuvných dverách nie je možné mať prechod širší, ako je dĺžka voľnej steny vedľa neho. Sosystémom Portavant 60 twinline sa dve paralelne posúvané dverne krídla na dvojitej koľajnici v otvorenom stave uložia do polovičného priestoru a preto môže byť prechod dvojnásobne široký.

Vďaka teleskopickej funkcii je Portavant 60 twinline výnimočné riešenie na predelenie menších priestorov ako kuchyne, kúpeľne alebo chodby.

Portavant 60 twinline sa môže výborne použiť aj ako deliaca stena.

V tomto prípade so štyrmi posuvnými krídlami a dvoma bočnými fixnými dielmi dokážete vytvoriť voľný priechod na šírku dvoch tretín celkovej šírky miestnosti. Plávajúce podlahové vodítko bezpečne vedie druhé dverné krídlo spolu s prvým. To zabezpečí voľný prechod po celej šírke. Portavant 60 twinline - kompaktné využitie priestoru. Teleskopická funkcia, synchrónny pohyb, tlmené dovieranie oboch krídiel, to všetko v koľajnici o výške 70mm.

Ak použijete 10 mm kalené bezpečnostné sklo, medzera medzi krídlami alebo krídlom a fixným dielom je menej ako 25 mm, čo je veľmi výhodné pre klimatizované priestory. Portavant 60 twinline ponuka výborný komfort a atraktívny design. Rovnaká medzera medzi sklami je dosiahnutá dvoma druhmi vozíkov, jedným integrovaným do koľajnice a druhým so závesnými držiakmi.

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie.

Ceny a technické špecifikácie teleskopických dverí PORTAVANT (PDF)

Celosklenené posuvné dvere PORTAVANT 120


Výhody celosklenených posuvných dverí PORTAVANT 120:

 • Portavant kombinuje vysokú kvalitu a moderný design, ktorý harmonicky zapadne do každého priestoru.
 • Nosná koľajnica je elegantne tvarovaná s inteligentnými krycími profilmi výšky iba 70 mm.
 • Minimálny rozbehový odpor pri posúvaní (Class 3, EN 1527).
 • Dlhá životnosť (100,000 cyklov, EN 1527)
 • Odolné voči korózii (vhodné pre vlhké prostredia podľa noriem EN 1527/1670)
 • Bezúdžbový systém
Celosklenené posuvné dvere PORTAVANT 120Technické detaily


Celosklenené posuvné dvere PORTAVANT 120

Bezchybná montáž
Spojenie pevného dorazu s tlmičom zabezpečuje, že rameno aktivátora je vždy v správnej polohe, a vždy spoľahlivo aktivuje tlmiaci mechanizmus. Tým sa zabráni poškodeniu systému odpruženia, ktoré by inak bolo možné pri nesprávnej montáži alebo nepresnom nastavení dorazu, alebo aktivátora.

Ochrana pri preťažení
V prípade že sú dvere zavreté, s príliš veľkou silou, má dverné krídlo na konci svojej dráhy silu ktorú tlmič nebol schopný absorbovať. V takomto prípade Portavant 120 zastaví dverne krídlo na pevnom doraze ale nechá dostatočnú bezpečnostnú medzeru medzi aktivátorom a koncovou polohou tlmiča tak aby nedošlo k jeho poškodeniu.

Samo-korekcia pomocou nezávislého aktivátora
Samo korekcia systému Portavant znamená že systém zostane plne funkčný aj v prípade že aktivátor nie je v správnej polohe, napríklad po montáži. Ak sa dvere opatrne zavrú a znova otvoria, aktivátor si nájde správnu polohu sám a systém bude sám fungovať.

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie.

Ceny a technické špecifikácie posuvných dverí PORTAVANT (PDF)

Celosklenené posuvné dvere PORTAVANT 150


Výhody celosklenených posuvných dverí PORTAVANT 150:

 • Riešenie pre posuvné sklenené dvere od 50 do 150kg s tlmeným dovieraním a s montážou do stropu.
 • Extrémne nízky valivý odpor koliesok (Trieda 3 podľa EN 1527), zabezpečuje vynikajúci komfort a ľahkosť pohybu dverného krídla. 
 • Extrémna výdrž (100.000 Cyklov podľa EN 1527)
 • Odolné voči korózii (vhodné pre vlhké priestory v interiéry podľa EN 1527/1670)
 • Systém je bezúdržbový
Celosklenené posuvné dvere PORTAVANT 150Technické detaily


Celosklenené posuvné dvere PORTAVANT 150

Tlmené dovieranie
Pred tým ako dverne krídlo dosiahne koncovú polohu zabezpečí moderný brzdiaci systém ticho a mäkko jeho spomalenie. Tlmené dovieranie zamedzuje nárazu dverného krídla do pevného dorazu a tak predchádza poškodeniu systému samotného, dverného krídla ako aj stien v blízkosti skla. Tiež vylučuje privretie prstov.

Perfektné dovretie
Po dobrzdení dverí tlmeným dovieraním sa dvere pomaly dotiahnu do koncovej polohy. Takto máte istotu že sú vždy úplné zavreté. Predídete tým nežiadúcemu prievanu alebo prestupu hluku. Silu systému je možne nastaviť v dvoch stupňoch - od 50kg do 100kg, alebo od 100kg do 150kg.

Perfektné riešenie pre stropnú montáž
Portavant 150 je perfektné riešenie pre všetky montážne situácie do stropu s jednou koľajnicou. Samotné zavesenie skla a nastavenia dorazov a výšky je možne spraviť jednoducho zospodu. Montáž s fixným dielom je samozrejmosťou.


Jednoduchá montáž (platí pre všetky Portavant systémy)


Žiadne výrezy do skla
Dobre skonštruovaný pevný vozík nevyžaduje žiadne výrezy do skla. Závesný mechanizmus drží cele dverne krídlo len zovretím vo vozíkoch.

Nastaviteľné podlahové vodítko
Elegantné podlahové vodítko je jednoducho nastaviteľné a zohľadňuje rôzne hrúbky skla. Plastové vsuvky budú bezpečne viesť sklo hrúbky 10 mm až 12,76 mm. Presné vyhotovenie eliminuje vibrácie a teda „hrkotanie“ dverného krídla pri jeho posúvaní. Zároveň minimálny odpor vodička nijak neobmedzuje funkciu tlmeného dovierania.

Centrálne zavesenie dverného krídla a inteligentná konštrukcia systému dokáže vykompenzovať smerové nerovnosti v rozsahu +-2,5 mm.

Jednoduché nastavenie už zaveseného dverného krídla
Nosná koľajnica s predpripravenými vozíkmi a nacvaknutými krycími lištami sa namontuje na strop. Samotné dverné krídlo s pripravenými čeľusťami vozíka sa následne zospodu montuje už na predpripravené pohyblivé časti vozíka. Následne sa nastaví výška krídla (v rozsahu +-2,5 mm) a koncové polohy.

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie.

Ceny a technické špecifikácie posuvných dverí PORTAVANT (PDF)

Celosklenené posuvné dvere PORTAVANT 150 MULTILINE


Portavant 150 multiline je ideálne riešenie pre montáž do stropu pre široké stavebné otvory. Zatiaľ, čo pri jednokoľajnicových systémoch je šírka priechodzieho otvoru daná približne polovicou šírky stavebného otvoru, v prípade Portavant 150 multiline teleskopická funkcia umožňuje výrazne rozšíriť priechodzí stavebny´ otvor.

Celosklenené posuvné dvere PORTAVANT 150 MULTILINE


Technické detaily


Celosklenené posuvné dvere PORTAVANT 150 MULTILINE

Perfektné riešenie pre stropnú montáž
Portavant 150 je perfektné riešenie pre všetky montážne situácie do stropu s jednou koľajnicou. Samotné zavesenie skla a nastavenia dorazov a výšky je možné spraviť jednoducho zospodu. Montáž s fixným dielom je samozrejmosťou. Výbornou pomôckou pre montáž veľkých systémov na nie úplne rovný strop je špeciálny kompenzačný profil do ktorého sa osádzajú jednotlivé vodiace koľajnice.

Zberací systém s tlmičom
Portavant 150 je vybavený systémom postupného zberania panelov. O mäkké a tiché zachytenie ďalšieho panelu sa stará zberací systém s tlmičom.

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie.

Ceny a technické špecifikácie posuvných dverí PORTAVANT (PDF)

Zaujala vás naša ponuka? Neváhajte a kontaktujte nás, bližšie informácie vám zašleme v čo najkratšom možnom čase.

Napíšte nám Zavolajte nám