Sklofix

Facebook
CENOVÁ PONUKA

Sklenárstvo.eu - zaujímavosti o skle

Čo je sklo

Sklo je homogénna amorfná, izotropná, priehľadná, pevná a krehká látka v vznikajúca ochladzovaním taveniny. Obsahuje kremičitý piesok, sódu, oxidy alkalických kovov, vápenec.

Sklenené tabule (tabuľové sklo) sa vyrába odlievaním do plochých foriem

Existuje sklo valcované a plavené.

Pre dosiahnutie ideálne rovného a hladkého povrchu /sklo plavené/tabuľového skla je vnútro formy tvorené roztaveným cínom.Tato technika sa nazýva float coating, pôvodom z Anglicka

Vyrába sa v odberateľskom formáte od 3mm-19 mm vo velkosti 200,225*321cm

Zrkadlá

Zrkadlo tvorí tenká vrstva hliníka nanesená na zadnej strane sklenenej tabuli. Zadná strana zrkadla je natretá tenkou ochrannou vrstvou proti jemným oderom a voči korózii kovovej vrstvy.

Sklenené zrkadlá

Izolačné sklá

Izolačné sklá sú tvorené dvoma alebo troma tabuľami plochého skla spojené dištančným rámčekom jednotlivej hrúbky. Dištančný rámček je naplnený vysúšacím prostriedkom (silikagel) na odstraňovanie vzniknutej vlhkosti medzi jednotlivými tabuľami skiel, ktoré sú dookola zatesnené pružným tmelom.

Vďaka ich tesniacim vlastnostiam majú široký záber využiteľnosti. Prevažne sú používané do okien a dverí z plastových, hliníkových alebo drevených profilov. Norma K=1,1 W/m2 dodávame izolačné sklá v zložení Float 4 mm planitherm / dištančný rámik (8,10,12,14...) / float (connex)mm.

výroba izolačných skiel

Lacobely

Lacobely sú číre sklá, ktoré sú fabricky lakované v danom vzorkovíku iba z jednej strany.

sklenené obklady

Zaujala vás naša ponuka? Neváhajte a kontaktujte nás, bližšie informácie vám zašleme v čo najkratšom možnom čase.

Napíšte nám Zavolajte nám